Szybki kontakt

Taniec towarzyski

Kursy tańca towarzyskiego najbardziej ze wszystkich przydają się w praktyce.

Taniec towarzyski

Kursy tańca towarzyskiego najbardziej ze wszystkich przydają się w praktyce. Na tych zajęciach nauką będą objęte:
TAŃCE STANDARDOWE: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, a na wyższych poziomach także foxtrot.
TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE: samba, cha cha, rumba, jive i dodatkowo paso doble.
Będą też wprowadzane elementy tańca użytkowego.

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 5-7 LAT

Są to zajęcia taneczno – ruchowe przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Kurs tańca towarzyskiego dla dzieci prowadzony jest w początkowej fazie w formie zabawy, co pozwoli opanować dzieciom podstawy rytmiki oraz prawidłową postawę. W ramach zajęć przewidujemy naukę tańca, jak również dobrych manier poprzez zastosowanie różnych form motywacyjnych i zabaw. Dzieci będą się uczyć wybranych tańców ( walc angielski, walc wiedeński, samba, cha cha, polka). Kolejnym krokiem będzie stopniowe wprowadzanie dzieci w tajniki technik poszczególnych tańców towarzyskich, aby po paru miesiącach zatańczyć na scenie bądź turnieju tańca.

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 8-13 LAT

Jeżeli Twoje dziecko od zawsze zaskakiwało Cię swoim spontanicznym tańcem i poczuciem rytmu, nie potrafiło usiedzieć w miejscu kiedy słyszało muzykę, koniecznie je przyprowadź na nasze zajęcia.
Specjalnie dla tej grupy przygotowany został program nuczania z techniki tańca towarzyskiego. Nie są to zajęcia przypominające rytmikę w przedszkolu, ale profesjonalne zajęcia taneczne! Początkowo dzieci nauczą się podstawowych kroków i przejść tanecznych z poszczególnych tańców standardowych i latynoamerykańskich. Systematycznie ich wiedza będzie pogłębiana o jakość tańca, a tańczone choreografie staną się coraz trudniejsze, aby w rezultacie były gotowane na występy sceniczne, turnieje wewnętrzne i ogólnopolskie.
Podczas zajęć dzieci nauczą się takich tańców jak: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, samba, cha cha, jive, polka. Zajęcia z tańca towarzyskiego to nie tylko nauka kroków, ale też ćwiczenia rozwijające sprawność i koordynację, nauka kontroli nad własnym ciałem, muzykalności i poczucia rytmu. Zajęcia nasze uczą pracy zespołowej i w parze, a także elegancji i dobrych zachowań względem rówieśników.

MINI FORMACJA TANECZNA

Spośród chętnych dzieci, które uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego zostaną wybrane pary, które będą mogły spróbować swoich sił w formacji tanecznej.

ZAJĘCIA DLA OSÓB POWYŻEJ 25 ROKU ŻYCIA

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z tańca towarzyskiego osoby powyżej 25 roku życia. Chętnie widzimy tych, którzy już wcześniej mieli styczność z tańcem towarzyskim jak również osoby, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z tańcem. Zajęcia polegają na czerpaniu radości z tańca, poznawaniu poszczególnych tańców, pogłębianiu wiedzy z techniki tanecznej, tworzeniu choreografii z poszczególnych tańców. W kolejnym etapie kursu proponujemy starty w Turniejach Ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej (tzw. ruch seniorski).
Przyjdź na nasze zajęcia, spróbuj tańca a nie będziesz mógł przestać…

ZAJĘCIA DLA GRUPY SENIOR

Zajęcia opierają się na czerpaniu radości z tańca, poprzez poznawanie różnych kroków, tworzenie krótkich choreografii i zabawę przy muzyce w przyjaznej atmosferze.
Zajęcia przygotowane specjalnie dla tej grupy, o nieco mniejszej intensywności są prowadzone w taki sposób, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Dostosowujemy poziom intensywności do poziomu grupy. Zajęcia taneczne pozwalają polepszyć formę fizyczną, przynoszą rozluźnienie i dodają energii. Taniec to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, daje wiele radości, dobrze wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zajęcia taneczne są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości. Dla wielu seniorów taniec staje się hobby i pomysłem na życie.

Prowadzimy zajęcia w parach (taniec towarzyski i użytkowy), jak również zajęcia solo (latino solo). Polecamy także Balet dla dorosłych.

Okazuje się, że coraz więcej aktywnych seniorów naprawdę chce tańczyć, a dynamiczne latynoskie ruchy nie są tylko domeną młodych. Seniorzy świetnie sobie radzą sobie z tymi rytmami.

.

Kursy przydają się w praktyce

Dobrze wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne

Pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała

Uczy także dobrych manier

Daje możliwość występów scenicznych, turniejów wewnętrznych i ogólnopolskich

Rozwija sprawność i koordynację

Uczy kontroli nad własnym ciałem

Ma wpływ na muzykalność i poczucie rytmu

Uczy pracy zespołowej i w parze

Cena

Dzieci, dorośli, seniorzy:

 • 4 x 1h – 80 zł
 • Pojedyńcze wejście – 25 zł
 • Lekcja indywidualna (1h) – 90 zł
 • Rodzinna zniżka (rodzic + dziecko) – 15 zł od sumy zapłaconej za karnety

Instruktor

Marcin Górny

Instruktor Salsation® i Tańca Towarzyskiego

Od dzieciństwa jestem związany z tańcem, a dokładniej od 1 klasy szkoły podstawowej, kiedy to zacząłem trenować tańce narodowe w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz taniec towarzyski pod okiem tancerzy FTT TAKT CHEŁM. Przez 14 lat dominowały jednak tańce narodowe, dzięki którym zdobyłem ogromne doświadczenie sceniczne i technikę potrzebną w wielu rodzajach tańca. Na studiach za sprawą instruktorki Darii Skakowskiej, trafiłem do GAMZY i na nowo zafascynowałem się tańcem towarzyskim.

Event Hours(2)

 • Poniedziałek

  19.00 - 20.00

  Taniec Użytkowy Gr. Początkująca
  ZAPISY

 • Poniedziałek

  21.00 - 22.00

  Grupa Początkująca
  ZAPISY !!!